LWF1210KT100
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
LWF1210KT100
Paket:
1210
Beschreibung:
1210, 10%, T&R, 100 Inductance (
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 150 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.1Ohm Max
Inductance 10 µH
Series LWF
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz