LX8385-33CDD
Microsemi Corporation
Produkt-Nr.:
LX8385-33CDD
Paket:
TO-263, Power
Beschreibung:
IC REG LIN 3.3V 3A TO263 POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 83dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263, Power
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 3A