LXDC2HL33A-055
Murata Electronics
Produkt-Nr.:
LXDC2HL33A-055
Hersteller:
Murata Electronics
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.10" L x 0.08" W x 0.04" H (2.5mm x 2.0mm x 1.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 300mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.8V
Control Features Enable, Active High
Series LXDC2HL
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 4-SMD Module
Efficiency 88%