LY1-D-DC12
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
LY1-D-DC12
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 12V
Auf Lager : 11
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 15 A
Termination Style Plug In
Coil Current 75 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 160 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series LY
Operate Time 25 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9.6 VDC