LY2-0-DC100/110
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
LY2-0-DC100/110
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Auf Lager : 169
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 10 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 11 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series LY
Operate Time 25 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC