M1331-101K
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
M1331-101K
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 100NH 670MA 100MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 670mA
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 45 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 670 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.320" L x 0.125" W (8.13mm x 3.18mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 100 nH
Series M1331
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 490MHz