M1.5KE82A
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
M1.5KE82A
Paket:
DO-201
Beschreibung:
TVS DIODE UP 70.1VRWM 113VC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201
Series M1.5KE
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70.1V