M15KP100A
MDE Semiconductor Inc
Produkt-Nr.:
M15KP100A
Paket:
P600
Beschreibung:
TVS DIODE UP 100VRWM 161.3VC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 93.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series M15KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 161.3V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V