M165-AY-12D
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
M165-AY-12D
Beschreibung:
PILOT LIGHT 12V LED SQUARE YEL
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP66
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Active
Lamp Color Yellow
Ratings AC/DC
Lens Style Square with Flat Top
Series M16
Type LED
Voltage 12V
Mfr Omron Automation and Safety
Features Oil Resistant
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 8mA
Lens Size 15.10mm