M165-TA-24
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
M165-TA-24
Beschreibung:
PILOT LIGHT 24V INCAND ROUND BLU
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP66
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Blue
Ratings AC/DC
Lens Style Round with Flat Top
Series M16
Type Incandescent
Voltage 28V
Mfr Omron Automation and Safety
Features Oil Resistant
Lens Color Blue
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 24mA
Lens Size 15.10mm Dia