M165-TY-12
Omron Automation and Safety
Produkt-Nr.:
M165-TY-12
Beschreibung:
PILOT LIGHT 12V INCAND ROUND YEL
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection IP66
Termination Style Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.63" (16.00mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Yellow
Ratings AC/DC
Lens Style Round with Flat Top
Series M16
Type Incandescent
Voltage 14V
Mfr Omron Automation and Safety
Features Oil Resistant
Lens Color Yellow
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 40mA
Lens Size 15.10mm Dia