M20-9611846
Harwin Inc.
Produkt-Nr.:
M20-9611846
Hersteller:
Harwin Inc.
Beschreibung:
CONN HDR 18POS 0.1 STACK T/H TIN
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 18
Color Black
Length - Post (Mating) 0.283" (7.200mm)
Termination Solder
Row Spacing -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.063" (27.000mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series M20
Mfr Harwin Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.661" (16.800mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)