M2013S2A2W30
NKK Switches
Produkt-Nr.:
M2013S2A2W30
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V
Auf Lager : 190
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Bushing Thread Unthreaded
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Standard Round
Panel Cutout Dimensions Circular - 6.50mm Dia
Current Rating (Amps) 6A (AC), 3A (DC)
Circuit SPDT
Actuator Length 6.86mm
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 125 V