M22U683M1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
M22U683M1
Beschreibung:
CAP CER 0.068UF 100V Z5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.320" (8.12mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M22
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.068 µF