Zuhause / Memory / M29F400FB55M3T2 TR
minImg
M29F400FB55M3T2 TR
Micron Technology Inc.
Produkt-Nr.:
M29F400FB55M3T2 TR
Paket:
44-SO
Beschreibung:
IC FLASH 4MBIT PARALLEL 44SO
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 8, 256K x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 44-SO
Series Automotive, AEC-Q100
Write Cycle Time - Word, Page 55ns
Access Time 55 ns
Memory Size 4Mbit
Package / Case 44-SOIC (0.496", 12.60mm Width)
Technology FLASH - NOR
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V