Zuhause / Memory / M29F800FB55N3E2
minImg
M29F800FB55N3E2
Micron Technology Inc.
Produkt-Nr.:
M29F800FB55N3E2
Paket:
48-TSOP I
Beschreibung:
IC FLASH 8MBIT PARALLEL 48TSOP I
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 8, 512K x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 48-TSOP I
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 55ns
Access Time 55 ns
Memory Size 8Mbit
Package / Case 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Technology FLASH - NOR
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V