M2T13TXW30-DH
NKK Switches
Produkt-Nr.:
M2T13TXW30-DH
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style PC Pin
Actuator Type Concave (Standard V)
Panel Cutout Dimensions -
Current Rating (Amps) 6A (AC), 3A (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 50,000 Cycles
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series M2
Voltage Rating - DC 30 V
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 125 V