M39014/011538
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
M39014/011538
Beschreibung:
CAP CER 15000UF 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability
Height - Seated (Max) 0.245" (6.22mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Temperature Coefficient BX
Product Status Obsolete
Ratings -
Series Military, MIL-PRF-39014, CKR05
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.015 µF
Features -
Failure Rate R (0.01%)