M40-4011446
Harwin Inc.
Produkt-Nr.:
M40-4011446
Hersteller:
Harwin Inc.
Beschreibung:
CONN HEADER SMD R/A 14POS 1MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.114" (2.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr Harwin Inc.
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.039" (1.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -25°C ~ 85°C