M40U474M1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
M40U474M1
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 100V Z5U RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.520" (13.21mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.400" L x 0.200" W (10.16mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient Z5U
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M40
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.47 µF