M55342H04B191ERWS
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
M55342H04B191ERWS
Paket:
1505
Beschreibung:
RES SMD 191K OHM 1% 0.15W 1505
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.155" L x 0.050" W (3.94mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1505
Resistance 191 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1505
Power (Watts) 0.15W
Package / Case Nonstandard
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)