M55342H05B174DRWS
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
M55342H05B174DRWS
Paket:
2208
Beschreibung:
RES SMD 174 OHM 1% 0.225W 2208
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.230" L x 0.075" W (5.84mm x 1.90mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2208
Resistance 174 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM2208
Power (Watts) 0.225W
Package / Case Nonstandard
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)