M55342H06B178ERWS
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
M55342H06B178ERWS
Paket:
0705
Beschreibung:
RES SMD 178K OHM 1% 0.15W 0705
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0705
Resistance 178 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Power (Watts) 0.15W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)