M55342K02B100ERWSV
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
M55342K02B100ERWSV
Paket:
0505
Beschreibung:
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 0505
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.055" L x 0.050" W (1.40mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0505
Resistance 100 kOhms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0505
Power (Watts) 0.125W, 1/8W
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)