M55342K06B75D0RS3
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
M55342K06B75D0RS3
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0705
Beschreibung:
RES SMD 75 OHM 1% 0.15W 0705
Auf Lager : 1582
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0705
Resistance 75 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0705
Power (Watts) 0.15W
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military
Failure Rate R (0.01%)