M55342K10B845ARWS
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
M55342K10B845ARWS
Paket:
1010
Beschreibung:
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/2W 1010
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.105" L x 0.100" W (2.67mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1010
Resistance 845 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM1010
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Nonstandard
Features Military, Non-Inductive
Failure Rate R (0.01%)