M55342K11B100DRS3
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
M55342K11B100DRS3
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0402
Beschreibung:
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0402
Auf Lager : 2742
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.040" L x 0.025" W (1.02mm x 0.64mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 100 Ohms
Series Military, MIL-PRF-55342, RM0402
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Number of Terminations 2
Mfr Vishay Dale
Features Military
Failure Rate R (0.01%)