C&K
Produkt-Nr.:
M8373110231
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 115V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$38.133
$38.133
230
$37.3179
$8583.117
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 71°C |
| Bushing Thread | 1/4-40 |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Standard Round |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 6.35mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 5A (AC/DC) |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 10.41mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | M83731 |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 115 V |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Mfr | C&K |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Package | Tray |
| Base Product Number | M83731/10 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |