MA0603CG241K500
Meritek
Produkt-Nr.:
MA0603CG241K500
Hersteller:
Meritek
Beschreibung:
CAP CER 240PF 50V C0G/NP0 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series MA
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Meritek
Capacitance 240 pF