MA101A2R2CAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MA101A2R2CAA
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 pF