MA101C102MAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MA101C102MAA
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient X7R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1000 pF