MA105A471FAA
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MA105A471FAA
Beschreibung:
CAP CER 470PF 50V NP0 AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF