MA301A332FAA-BULK
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
MA301A332FAA-BULK
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series Ceralam® MA
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3300 pF