Zuhause / Ceramic Capacitors / MAASL063SB7331MFCA01
minImg
MAASL063SB7331MFCA01
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
MAASL063SB7331MFCA01
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 330PF 10V X7R 0201
Auf Lager : 30000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MAAS
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 330 pF