MABA035270KJL
Nichicon
Produkt-Nr.:
MABA035270KJL
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP FILM 27UF 10% 500VDC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MAB
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 27 µF