MACD-14-10-20
Littelfuse Inc.
Produkt-Nr.:
MACD-14-10-20
Hersteller:
Littelfuse Inc.
Beschreibung:
MACD-14 PI 10-20 AT
Auf Lager : 1985
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Carry 1A (DC)
Current - Switching 350mA (AC), 500mA (DC)
Termination Style Axial
Voltage - Switching DC 200 V
Voltage - Switching AC 140 V
Circuit SPST-NO
Height Above Board -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Operate Range 10 ~ 20AT
Series MACD-14
Length - Overall 1.744" (44.30mm)
Type Glass Body Reed
Power - Rated 10W
Operate Time 0.6 ms
Mfr Littelfuse Inc.
Size - Body 0.090" Dia x 0.551" L (2.28mm x 14.00mm)
Capacitance 0.3 pF