Zuhause / TVS Diodes / MADA3KP6.5CAE3
minImg
MADA3KP6.5CAE3
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
MADA3KP6.5CAE3
Beschreibung:
BI-DIRECTIONAL TVS_16L DIP
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 8
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 267.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 7.22V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 11.2V
Package / Case 16-SMD, Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6.5V