MAL202126152E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL202126152E3
Beschreibung:
CAP ALUM 1500UF 20% 25V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia x 1.181" L (12.50mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 950 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 179mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 021 ASM
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1500 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 95 mOhms