MAL202128221E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL202128221E3
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 63V AXIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.181" L (10.00mm x 30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 480 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 8000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 614mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 021 ASM
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 220 µF
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 260 mOhms