Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL203025339E3
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 33UF 16V AXIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | -10%, +50% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.177" Dia x 0.394" L (4.50mm x 10.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 65 mA @ 100 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7.72Ohm @ 100Hz |
| Ratings | - |
| Series | 030 AS |
| Package / Case | Axial, Can |
| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Capacitance | 33 µF |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Impedance | 3.6 Ohms |