MAL203136101E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL203136101E3
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 25V AXIAL
Auf Lager : 4614
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.709" L (6.50mm x 18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 160 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.23Ohm @ 100Hz
Ratings -
Series 031 AS
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 900 mOhms