MAL204838101E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL204838101E3
Beschreibung:
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
Auf Lager : 4725
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 240 mA @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 048 RML
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 310 mOhms