MAL205015473E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL205015473E3
Beschreibung:
CAP ALUM 47000UF 16V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.016" (102.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 9.1 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 050 PED-PW
Package / Case Radial, Can - Solder Lug
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 47000 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 14 mOhms