MAL205056222E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL205056222E3
Beschreibung:
CAP ALUM 2200UF 25V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.378" (35.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.3 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 78mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 050 PED-PW
Package / Case Radial, Can - 3 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2200 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 52 mOhms