MAL205158103E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL205158103E3
Beschreibung:
CAP ALUM 10000UF 20% 63V RADIAL
Auf Lager : 430
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.165" (55.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.4 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 12000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 37mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 051 PEC-PW
Package / Case Radial, Can - 4 Lead
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 28 mOhms