MAL205851332E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL205851332E3
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.81 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 66mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 058 PLL-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 3300 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 41 mOhms