MAL205854473E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL205854473E3
Beschreibung:
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 6.23 A @ 100 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm @ 100Hz
Ratings -
Series 058 PLL-SI
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 47000 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 21 mOhms