MAL209326821E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL209326821E3
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.18 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 220mOhm @ 120Hz
Capacitance 820 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 170 mOhms