MAL209334271E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL209334271E3
Beschreibung:
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 420 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.67 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 560mOhm @ 120Hz
Capacitance 270 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 410 mOhms