MAL209629821E3
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
MAL209629821E3
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 500V SNAP
Benutzer handbuch
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.150" (80.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Voltage - Rated 500 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 231mOhm
Ratings -
Series 096 PLL-4TSI
Package / Case Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Ripple Current @ High Frequency 7.05 A @ 10 kHz
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 820 µF
Package Bulk
Impedance 206 mOhms